Hazard

Jakie gry hazardowe preferuje personel wojskowy

Jakie gry hazardowe preferuje personel wojskowy

Życie żołnierza jest trudne, a wyczerpujące ćwiczenia to w wojsku codzienność. Każdy żołnierz musi być dobrze wyszkolony i przygotowany na każdą potencjalną sytuację bojową. A po wszystkich rygorystycznych egzaminach wraca do koszar, a nie do wygodnego domu. I tutaj pojawia się hazard.

Legenda hazardu w wojsku

Według legendy hazard był dawniej jedną z najpopularniejszych rozrywek, a automaty były szeroko stosowane w wojsku. Hazard służył zarówno celom towarzyskim, jak i rozrywkowym. W wojsku obstawiano zakłady i uprawiano hazard, aby utrzymać wysokie morale wśród żołnierzy. Żołnierze są często uzależnieni od adrenaliny i szukają niebezpiecznych przygód. W rezultacie hazard jest dla nich idealny.

Hazard w wojsku został już zabroniony w niektórych krajach. Z kolei w innych, takich jak Wielka Brytania, Kanada, Holandia i Stany Zjednoczone, dostęp do tej formy rozrywki jest raczej bardzo łatwy. Co więcej, niektóre z departamentów obrony tych krajów udostępniają automaty do gier w swoich bazach wojskowych i czerpią z nich zyski.

Automaty do gier i kasyna naziemne są mniej dostępne niż kasyna internetowe, takie jak kasyna bez depozytu, darmowe kasyna, czy kasyna na żywo. Dzięki prostemu urządzeniu codziennego użytku, jakim jest smartfon, każdy żołnierz ma dostęp do kasyn online i gier kasynowych, a także bonusów, takich jak darmowe spiny bez depozytu. Stałe połączenie internetowe jest dostępne na każdym nowoczesnym smartfonie, laptopie lub tablecie. A kasyna online czynne są 24/7!

W przeciwieństwie do kasyn lądowych żołnierze nie muszą podróżować w określone miejsce, aby dobrze się bawić. Znalezienie najlepszych kasyn online jest proste. Żołnierze mogą się odprężyć i zagrać w kilka swoich ulubionych gier, kiedy tylko mają na to ochotę. W przypadku hazardu online dopuszczalne są dowolne ramy czasowe, niezależnie od tego, czy jest to przerwa między ciężkimi częściami treningu, czy oczekiwanie na instrukcje.

A najważniejszą różnicą między kasynami tradycyjnymi a internetowymi jest to, że kasyna online pozwalają żołnierzom grać w swoje ulubione gry za darmo. Jest to kusząca funkcja dla osób, które chcą cieszyć się grą, jednocześnie zabijając czas, czekając, aż coś się wydarzy.

Dlaczego hazard w wojsku jest legalny w niektórych krajach?

Gry wojskowe zarabiają setki milionów dolarów rocznie zarówno dla branży hazardowej, jak i samej armii. I właśnie to jest główny powód, dla którego żołnierze mają opcję wyboru tej rozrywki.

Według badań przeprowadzonych przez US GAO (Government Accountability Office), hazard wojskowy generuje w Stanach Zjednoczonych do 150 milionów dolarów rocznie. W rezultacie jest to najwyraźniejsze uzasadnienie legalizacji hazardu na posterunkach wojskowych.

Hazard, jak już wspomniano, pomaga w utrzymaniu dobrego ducha w armii. A żaden rząd nie chce łamać ducha własnych żołnierzy.

Uzależnienie od hazardu w wojsku

Hazard niewątpliwie uzależnia i czasami może mieć szkodliwe konsekwencje. Każdy może być pogrążony w marzeniu o łatwych pieniądzach i dużej wygranej. Jednak większość żołnierzy nie jest zainteresowana wygraną, nawet jeśli mogliby ją wydać na zakup drogich karabinów. Grają, żeby zrekompensować sobie brak adrenaliny lub zabić czas. Co więcej, niektórzy z nich korzystają z hazardu, aby radzić sobie ze stresem pourazowym.

Faktem jest, że niektórzy żołnierze mają trudności z przystosowaniem się do cywilnego życia po służbie. Z tego względu zakłady stają się czymś oczywistym. Niektóre organizacje, takie jak Royal British Legion w Wielkiej Brytanii, świadczą obecnie usługi zarówno żołnierzom, którzy aktywnie służą w armii, jak i weteranom, aby pomóc im w radzeniu sobie z uzależnieniem od hazardu.

Według oceny przeprowadzonej w 2015 r. przez US Government Accountability Office od 36 000 do 48 000 żołnierzy w Stanach Zjednoczonych cierpi na zaburzenia hazardowe. Wydaje się jednak, że hazard sam w sobie nie jest problemem. Przyczyną jest zespół stresu pourazowego. A żołnierze, którzy cierpią z tego powodu, są bardziej skłonni do rozwijania nawyków hazardowych.

Podstawowym problemem jest brak pomocy w zakresie zdrowia psychicznego i brak testów na uzależnienie od hazardu w wojsku. Dzisiaj w wolnym czasie żołnierze wybierają gry online. Obecna technologia zwiększyła możliwości branży gier i udostępniła kasyna internetowe personelowi wojskowemu na całym świecie.

Ponadto, gry online są najbardziej praktycznym sposobem ochrony zdrowia psychicznego żołnierzy. I zapewniają też szereg oczywistych korzyści, w tym możliwość odprężenia się i grania za darmo.

O autorze