PolitykaWojsko

Zdecydowana reakcja polskiego rządu wobec agresji Rosji na Ukrainę

Zdecydowana reakcja polskiego rządu wobec agresji Rosji na Ukrainę

W ostatnim czasie polski rząd ma sporo pracy w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Unia Europejska oraz NATO ciągle dyskutują nad sankcjami, które można by wprowadzić na Rosję oraz na Białoruś. Sankcje są na pewno potrzebne, ponieważ Rosja bezpodstawnie zaatakowała niepodległe państwo Ukrainę. Dlatego premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda mają ostatnio sporo pracy.

Reakcja polskich władz na agresję Rosji na Ukrainę
Polski rząd od razu zaczął działać w związku z inwazją na terenie Ukrainy. Przypomnijmy, że do pełnoskalowego ataku doszło wczesnym porankiem w czwartek, dnia 24 lutego. Już tego samego dnia premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że będzie starał się o nałożenie jak największych i jak najbardziej dotkliwych sankcji na państwo rosyjskie. Oprócz tego Polska od razu zaapelowała, że wyśle amunicję i broń na Ukrainę. W Polsce od razu zaczęto przyjmować uchodźców wojennych i tworzyć miejsca, w których mogliby się oni schronić.

Mateusz Morawiecki w Berlinie

Polityka międzynarodowa Polski w ostatnich latach na pewno nie była najlepsza. Na tym polu można było wiele poprawić. Jednak teraz zdecydowana reakcja premiera i całego narodu polskiego sprawiła, że nawet kanclerz Niemiec zmienił swoje zdanie co do wsparcia Ukrainy. Polski Sejm od razu zdecydował o wsparciu Ukrainy, jednak inne państwa niekoniecznie były tak skore do pomocy. Przykładem mogą być Niemcy, które początkowo zadeklarowały wysyłkę jedynie 5 tysięcy hełmów. I koniec końców i tak wysłali je zdecydowanie za późno, ponieważ jak twierdzili „nie znali adresu”.

W Berlinie w końcu pojawił się premier Mateusz Morawiecki, który zaznaczył, że 5 tysięcy hełmów to jakiś żart, a następnie zdecydowanie zaapelował o zjednoczenie się państw zachodnich oraz o wsparcie państwa ukraińskiego. Zdecydowana reakcja polskiego rządu przyniosła skutek, gdyż niedługo później Niemcy postanowiły wysłać kolejny tysiąc pocisków przeciwpancernych oraz 500 wyrzutni Stinger. Tak zdecydowana reakcja premiera, prezydenta oraz całego polskiego sejmu sprawiła, że polityka prowadzona przez naszych przywódców zdała egzamin i jest doceniana nie tylko przez Ukraińców, ale przez wszystkie kraje chcące pokoju na świecie. Zajrzyjcie na stronę https://sosnowiecinfo.pl/, jeżeli interesuje was sytuacja polityczna w Sosnowcu.

O autorze