Wyposażenie taktyczne

Wytrzymałe skórzane buty trekkingowe na ekstremalne sytuacje

Wytrzymałe skórzane buty trekkingowe na ekstremalne sytuacje

Twój zestaw przetrwania powinien zawierać praktyczne i wytrzymałe buty na różne warunki pogodowe. Pamiętaj, że w granicach rozsądku dostajesz to, za co płacisz, a kiedy Twoje obuwie będą musiały dobrze znosić deszcz, śnieg, wiatr, piach, błoto, żwir i inne zanieczyszczenia, warto zainwestować w takie, które to wszystko zniosą bez szwanku.

Buty trekkingowe – czemu są takie ważne?

Każda sytuacja awaryjna prawie na pewno wymaga chodzenia, niezależnie od tego, czy wędrujesz po dziczy, przemierzasz zniszczony przez burzę pejzaż miejski, czy uciekasz przed niepokojami społecznymi (lub hordami zombie, jeśli już myślimy o wszystkim). Oznacza to, że potrzebujesz dobrych butów. Nie kupuj tanich i tandetnych butów. Zamiast tego kup solidną, wygodną parę butów trekkingowych lub bojowych (prawdziwe buty bojowe czy wojskowe to nie buty klubowe i kupisz je na przykład w sklepie z militariami).

Dopasuj je dobrze i stopniowo rozciągnij, czyli „wyrób”. Później zaś dbaj o nie, stosując odpowiednie pasty i środki konserwacji. Zaawansowany technologicznie materiał syntetyczny jest lżejszy i łatwiejszy do wyrobienia, ale nie wytrzyma tak długo. Prawdziwa skóra wymaga więcej pracy, zanim ją rozchodzisz, ale odpowiednio pielęgnowana może trwać wiecznie. Dlatego zainwestuj pieniądze w parę butów skórzanych, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

Trekkingowe obuwie może ocalić Ci życie

W sytuacji kryzysowej, gdy czeka Cię uciążliwa piesza wędrówka, mogą uratować Ci życie. W połączeniu z wygodnymi wełnianymi skarpetkami pomogą Ci uniknąć przemoczenia, odcisków, otarć, skaleczeń i przepocenia. Są po prostu niezastąpione, dlatego zaopatrz się w przynajmniej jedną parę jak najszybciej.

Więcej informacji na temat militariów znajdziesz w serwisie defence.pl.

O autorze